-

Hibernal BIO

výběr z hroznů

Ročník: 2015, objem: 0,75 l
suché - organic wine

Koupit za 280 Kč

zbytkový cukr: 0,9 g/l

kyselina: 5,3 g/l

alkohol: 14,0 % obj.

Připravili jsme pro vás historicky první BIO víno, které otevírá novou řadu ORGANIC WINE. Poznáte ho jednoduše díky značce ORGANIC WINE na láhvi. Ještě letos se dočkáte červené varianty a to víno Alibernet 2016 pozdní sběr - ORGANIC WINE.

Jak Hibernal, tak Alibernet pocházejí z mladé BIO vinice o stáří 8 let nacházející se rovněž ve viniční trati Aeibis. Tato vinice nebyla nikdy obhospodařovaná konvenčně - chemickými přípravky. Již od výsadby se k ní přistupovalo tou nejšetrnější cestou. Ochrana je založena na systému využití vlastních obranných mechanismů rostliny. Například máme vysazeného dravého roztoče Typhlodromus pyri, který je přirozeným predátorem pro škůdce typu svilušek a hálčivců. Hnojení probíhá v podobě rozvozu organického vermikompostu, který si sami připravujeme. Celková rozloha činí okolo 20 arů, což je asi 800 keřů révy vinné. Zde si můžeme velmi dobře pohlídat kvalitu hroznů. 

Hibernalu jsme v roce 2016 vyrobili 300 lahví, což je v podstatě limitovaná edice. Samotná výroba ve sklepě se obešla bez jakýchkoliv přídavků enologických preparátů. I kvašení započalo spontánní cestou. Po dokvasu víno zůstalo na kvasničných kalech, kde se zakulatilo, zjemnilo a poté asi po roce nalahvovalo.

Obsahuje minimální možné množství SO2 pro zachování čisté chuti a ovocné aromatiky.